Fot. Edward Serwa Agencja Fotograficzna SER ED

Przedszkole Integracyjne nr 314

położone jest w centralnej części

Dzielnicy Włochy, przy ul. 1 Sierpnia.

Siedziba przedszkola mieści się w nowoczesnym budynku specjalnie zaprojektowanym dla zaspokojenia potrzeb dzieci, w tym z niepełnosprawnościami.

Nasi wychowankowie podejmują różnorodne formy aktywności w przestronnych, rozświetlonych  salach o powierzchni od 85 do 120 m2.

Do ich dyspozycji pozostaje gabinet wielozmysłowego doświadczania świata i gabinety specjalistyczne przeznaczone do indywidualnej pracy  terapeutyczno - korekcyjnej w zakresie terapii logopedycznej, psychologicznej, rehabilitacyjnej oraz integracji sensorycznej.

Przedszkole dysponuje samodzielnym terenem zabaw dla dzieci o powierzchni 2000m2.

Plac zabaw wyposażony jest w urządzenia i zabawki zapewniające zróżnicowane formy ruchu i inspirujące do podejmowania swobodnych form  aktywności, a także sprzęt umożliwiający nabywanie sprawności ruchowej.